Szukanie pracy w uk!

Większość z nas, studentów zagranicznych, potrzebuje pracy dorywczej, która nie będzie kolidowała z naszymi studiami w UK. Poszukiwania pracy mogą być stresujące jednak nie ma nic prostszego niż znalezienie pozycji part-time! Jak się za to zabrać?

  1. Zaprzyjaźnij się z portalami indeed oraz reed! – moje główne poszukiwania pracy skupiałam zawsze na portalu indeed. Dobrym miejscem na szukanie pracy są także ogłoszenia w zakładce jobs na Facebooku. Nie bój się wysyłać wielu CV do różnych miejsc – dostanie job interview to pierwszy krok do dostania pracy, a bardzo ważną rzeczą jest dobre czucie się w środowisku pracy. Może nam się wydawać, że chcemy pracować w danej restauracji, sklepie, czy kawiarni, ale środowisko po pierwszej wizycie może nam nie pasować, więc lepiej otworzyć się na wiele różnych opcji.
  2. Wydrukuj kilka CV i poroznoś je po miejscach, w których chciałabyś pracować! Lokalne kawiarnie w mniejszych miejscowościach rzadko kiedy dają ogłoszenia online o poszukiwaniu pracowników. Często można znaleźć pracę przez tradycyjne zostawianie swoich CV!
  3. Zaaplikuj do lokalnych agencji pracy – Profile Personel zajmuje się głównie pracą w sektorze gastronomicznym, jest też wiele agencji zajmujących się pracami w sektorze handlu bądź w fabrykach. Polega to na pracy w różnych miejscach bądź na eventach, żaden dzień nie jest taki sam! Takie agencje zajmują się znajdywaniem zmian, które są płatne kilka dni po pracy, tygodniowo, bądź miesięcznie. Jest to dobra opcja dla osób, które nie mają wcześniejszego doświadczenia w pracy. Dzięki pracy w agencji zdobywamy potrzebne doświadczenie oraz poznajemy różne miejsca pracy od podszewki.
  4. Po złożeniu CV – bądźcie gotowi zarówno na czekanie przez kilka tygodni na odpowiedzi od pracodawców jak i telefon tego samego dnia! Interviews są najczęściej dość nieformalne po to,aby sprawdzić czy osobowościowo pasujecie do danej firmy! Nie stresujcie się przed interview, wasi potencjalni przyszli pracodawcy chcą was poznać jako osobę poza papierkiem z waszym doświadczeniem.
  5. Polskie grupy na Facebooku. Jeśli szukasz czegoś co dawałoby szansę pracy z rodakami bardzo dużo ofert można znaleźć na polskich grupach facebookowych! Zarówno jak ogłoszenia poszukujące pracowników warto też samemu napisać ogłoszenie poszukiwania pracy.

Poszukiwania pracy w UK szczególnie w aktualnym klimacie może wydawać się trochę dołujące, jednak nie zrażajmy się! Praca po jakimś czasie, bądź wysłaniu kilku CV zdaje się przychodzić do nas sama!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s