Studia – podsumowanie trzech lat na UCA

W wakacje zakończyłam pewien etap swojego życia, aby szybkim marszem rozpocząć następny – skończyłam studia licencjackie [BA(hons)] na kierunku journalism and creative writing na UCA z notą 1:1 (czyli najwyższą, a co pochwalę się), dzięki temu dostałam się na jednolite studia magisterskie na kierunku creative writing specjalizując się w poezji. Często ludzie zadają mi pytanie, czy będę w stanie znaleźć pracę związaną z moim kierunkiem studiów – kilka już znalazłam, pisałam dla Vice, Ramona Mag, Issue27.pl oraz pracowałam w Delayed Gratification jednak nie robię studiów dla kariery dziennikarskiej – robię je z pasji do poezji oraz dlatego, że chcę swoje dodatkowe wykształcenie marketingowe robione w college i na kursach wesprzeć umiejętnościami pisarskimi.

Czego nauczyły mnie trzy lata studiów (poza przygotowaniem do wykonywania zawodu?):

  1. Z dobrą organizacją czasu jesteś w stanie pracować, uczyć się i do tego mieć życie towarzyskie! Tak, chodziłam na uczelnię artystyczną, jednakże wiele osób prócz kredytu studenckiego chodziło do pracy i pojawiało się na większości eventów organizowanych przez nasze uni!
  2. Niektórzy przyjaciele z uczelni są na całe życie – i nie wyobrażam sobie jakby miało być inaczej… w końcu mamy matching tattoos.
  3. To jest bardzo dobry czas na przekonanie się czego nie chcesz od życia – co stawia cię o krok bliżej do zrozumienia czego od życia chcesz!
  4. Bądź szczery sam ze sobą – jeśli komuś się nie podoba Twoja szczerość to nie jest to ktoś kto zostanie w Twoim życiu na dłużej, więc – why bother?
  5. Błędy są nieuchronną częścią życia – i wcale nie są tak okropne jak nam się w danym momencie wydaje.

Lata spędzone w akademikach i domach studenckich były jednymi z najbardziej cudownych lat mojego życia do tego momentu. Nie zamieniłabym swojej decyzji o wyjeździe na studia za żadną cenę mimo tego, że na drugim roku miałam konkretne wątpliwości co do swojej decyzji. Prócz edukacji, która pozwoliła mi rozwinąć skrzydła jako artystka to do tego bardzo dojrzałam i rozwinęłam się jako osoba. A wy na jakie studia planujecie iść?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s