Naleśniki bez mąki i mleka

Bardzo często przez to, że pracuję i studiuję czas na zakupy spożywcze jest bardzo ograniczony. Na szczęście mieszkam bardzo blisko Waitrose więc jak potrzebuję czegoś na szybkie śniadanie czy wieczorną przekąskę zawsze mogę w pięć minut pójść do sklepu – to jednak za często się nie zdarza ze względu na to, że jestem mimo wszystko osobą dość leniwą. Dlatego w lodówce mam zawsze kilka produktów z których w czasach depresji przed deadlinowej mogę wyczarować różne smakowitości!

Jednym z moich ulubionych śniadaniowych przepisów są naleśniki owsiane z borówkami, bananem oraz rodzynkami. Przygotowanie zajmuje bardzo mało czasu co dla mnie aktualnie jest ważne ze względu na ilość projektów, które muszę dokończyć na studia.

Produkty potrzebne do przygotowania naleśniczków:

1-2 jajek (zależy ile naleśników chcemy zrobić, z jednego jajka wychodzą około 4-6 naleśników)

1/2 kubka owsianki

1 dojrzały banan

Tyle rodzynek i suszonych owoców ile dusza zamarzy

kokos/masło orzechowe dla smaku

1/4 pojemniczka borówek

Sposób przygotowania:
Dojrzałego banana rozniatamy widelcem w miseczce do uzyskania pożądanej egzystencji masy. Do miseczki dodajemy jajka i dodajemy resztę produktów, wszystko dokładnie mieszamy. Gdy uzyskamy jednolitą masę – ahoj żeglarzu czas na smażenie! Na małym ogniu smażymy nasze naleśniczki aż się zarumienią. Gotowe naleśniczki możemy przystoić masłem orzechowym i świeżymi owocami.

Całe przygotowanie zajmuje maksymalnie 5 minut a smażenie – ok 15. Pysznie, zdrowo i szybciutko – idealne śniadanie dla studenta.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s